Basında Biz

Medyada Kartur ve Gökçetepe Haberi için Tıklayın....
Resimler için tıklayın..
Kroki için tıklayın..

Gökçetepe Orman Kampı'nın 5 yıllık işletmesini, yıllık 50 bin TL bedelle, Kartur kazandı.

Kartur Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Haliloğlu; sil baştan yenileyecekleri kampta, mümkün olduğunca Gökçetepelileri istihdam edeceklerini ve köy halkının ürünlerinin satışını sağlayacaklarını belirtti.

Kamptaki bungalov evlerinin yeniden inşa edileceğini ve 80-100 arasında ev yapmayı planladıklarını dile getiren Haliloğlu, su sporları merkezi de kuracakları kampı, güzel ve aranılan bir tatil merkezi haline getireceklerini bildirdi.

6 yıldan beri kapalı olan ve yaklaşık 500 dönüm alana sahip Gökçetepe Orman Kampı, ihale ile 5 yıllığına kiralandı.

Dün konu ile ilgili olarak, Edirne Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nde ihale gerçekleştirildi.

Çevre ve Orman İl Müdürü Abdullah Bülbül'ün başkanlığında gerçekleştirilen ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik'in de katılığı ancak köy tüzel kişiliği adına herhangi bir teklif vermediği ihaleyi, Türkiye genelinde birçok yerde işletmeleri bulunan Kartur İnşaat Reklam, Turizm ve Taşımacılık Ltd. Şti., muhammen bedel üzerinden %2'lik artırımla ve yıllık 50 bin TL bedelle kiralandı.

İhale ile ilgili yasal sürecin tamamlandığı, imzaların atıldığı ve kampın işletmesinin bundan sonra Kartur'a ait olduğu dile getirildi.

SİL BAŞTAN YENİLEME

5 yıllık kiralama süresinin, şirketin yere yapacağı yatırım miktarına oranla daha da artabileceği belirtildi.

İhale sonrasında görüştüğümüz Kartur İnşaat Reklam, Turizm ve Taşımacılık Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Haliloğlu, Gökçetepe'deki orman kampında, izin verildiği ölçüde sil baştan bir yenileme yapacaklarını söyledi.

Kamptaki bungalov evlerinin yeniden inşa edileceğini ve 80-100 arasında ev yapmayı planladıklarını dile getiren Haliloğlu, su sporları merkezi de kuracakları kampı, güzel ve aranılan bir tatil merkezi haline getireceklerini bildirdi.

PERSONEL İHTİYACI GÖKÇETEPE'DEN KARŞILANACAK

Gökçetepe Köyü ve Muhtarlığı ile sürekli iş birliği halinde olacaklarını belirten Kadir Haliloğlu, "Eleman ihtiyacımızın bir bölümünü köyden karşılayacağız. Bakım, güvenlik, temizlik, hizmetli gibi kadrolar, büyük ölçüde bölge insanlarından temin edilecek. Köylüye kendi arazisinde tarım yaptırıp, ürünlerini kampta satma imkanı tanıyacağız. Keşan'a ve Saros'a, butik hotel ve restaurantları olan bir yer kazandıracağız. Şirketimiz aynı zamanda tur organizasyonu olduğu için, bölgeye yönelik turlar ve kampanyalar düzenleyeceğiz. Bin 500'ü aşkın araç filomuz var. Bu nedenle turist getirmede sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum." dedi.

Yeri bu yaz sezonuna yetiştirme konusunda ısrarcı olduklarını ancak işi aceleye de getirmek istemediklerine vurgu yapan Haliloğlu, "Tesisi sadece yaz turizmi değil, kış turizmi için de kullanacağız. Bu yeri ve Saros'u, yılın her zamanı ayakta ve göz önünde tutacağız." şeklinde konuştu.

Saroz ile ilgili ekstra bilgi için tıklayın..